Виховання Уляни

52 хв
Чехія
Права дитини Філософія прав людини Право на людську гідність

Для кого:

Учні Студенти Освітяни Активісти / громадські організації Журналісти Широке коло глядачів (від 18-ти років) Юристи

Виховання Уляни

Перед цією унікальною дев’ятирічною особистістю безсилі всі педагогічні закони. «Хороші» діти старанно працюють і моляться, граються разом. «Погана» Уляна не молиться і проводить час наодинці з собою. Її мама — наркоманка, а бабуся — алкоголічка. Тому сестри з Братства нових святомучеників, де виховують Уляну, вважають її генетично зіпсованою. З нею не може дати раду навіть матінка Вєньяміна, професійний педагог у минулому, яка стала православною вихователькою сиріт.

Перед цією унікальною дев’ятирічною особистістю безсилі всі
педагогічні закони. «Хороші» діти старанно працюють і моляться,
граються разом. «Погана» Уляна не молиться і проводить час
наодинці з собою. Її мама — наркоманка, а бабуся — алкоголічка.
Тому сестри з Братства нових святомучеників, де виховують
Уляну, вважають її генетично зіпсованою. З нею не може дати
раду навіть матінка Вєньяміна, професійний педагог у минулому,
яка стала православною вихователькою сиріт.

Режисер

Алєксандр Ґорєлік

Алєксандр Ґорелік – продюсер і режисер, народився 1980 року в російському Благовєщенську. У 22 роки переїхав до Санкт-Петербурга, де закінчив Державний університет кіно та телебачення (майстерня режисури неігрового кіно Дмітрія Сідорова).

Алєксандр Ґорелік – продюсер і режисер, народився 1980 року в російському Благовєщенську. У 22 роки переїхав до Санкт-Петербурга, де закінчив Державний університет кіно та телебачення (майстерня режисури неігрового кіно Дмітрія Сідорова).

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Фільм викликав спочатку напруження, а потім стало сумно. Умови в яких зростають діти викликають багато питань. Ставлення до дітей жорстоке, упереджене, порушуються їхні права, такі як: право на дозвілля, право на охорону здоров'я і безоплатну кваліфіковану медичну допомогу, на безпечні умови для життя і здорового розвитку, на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку, право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності, право на свободу совісті та релігійних переконань. Зловживають використанням дитячої праці. Взагалі склалося враження, що час зупинився і фільм знімають не у 21 столітті, а до 1861 року. Дітей вирощують покірними, бездумними і здатними тримати та використовувати зброю. Виникає питання: нащо? Жорстокість породжує жорстокість. Чи не будуть вони в майбутньому використовувати отриманий досвід в незалежних демократичних державах, або в своїй родині? Отже, фільм порушує актуальну проблему. Ми жваво обговорювали сюжет і, приємно відзначити, — знаходились на одній хвилі. З нетерпінням чекаю наступної зустрічі!

Ангеліна,
відвідувачка кіноклубу Docudays UA Human Rights