Альманах «Відкритий доступ»

98 хв
Україна
Громадянин/-ка і держава Доступ до інформації

Для кого:

Студенти Юристи Широке коло глядачів (від 18-ти років) Журналісти Державні службовці Активісти / громадські організації

Альманах «Відкритий доступ»

В Україні 2011 року було ухвалено новий закон «Про доступ до публічної інформації». Він дозволяє запитувати у державних органів інформацію, яка раніше була недоступною або взагалі закритою для звичайного громадянина. Цей закон прийнято за умов, коли в державі йде наступ на демократичні свободи громадян, існує високий рівень корупції, а чимало законів не виконується взагалі. П’ятеро героїв та їхні однодумці кинули виклик системі. Вони стикнулися з певною проблемою або ж серйозним питанням через невиконання державою чи конкретним службовцем їхніх функцій. Непрозорість, байдужість, приватний інтерес і брак відповідальності керівників країни – ось чому змушені протистояти герої цих документальних фільмів. Вони живуть у різних куточках України, вони не знайомі одне з одним. Їх об’єднує лише бажання вирішити надважливе для них питання, скориставшись можливістю подати запит на отримання публічної інформації.

 

До альманаху увійшли стрічки:

Режесер

Володимир Тихий

Український кінорежисер, сценарист та продюсер документальних та ігрових фільмів. Народився 25 лютого 1970 року у Червонограді Львівської області. Після закінчення школи Володимир вступив у 1987 році в Червоноградський гірничий технікум. У 1989-1991 роках служив у радянській армії у морській авіації, був дислокований в Білорусі. Згодом у 1992 році вступив а 1997 році закінчив режисерський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого (майстерня Михайла Іллєнка).Свою кар'єру розпочав як режисер телефільмів та телесеріалів, згодом змінив фокус на документалістику і в решті-решт остаточно перейшов до зйомок повнометражних художніх фільмів.

Режесер

Дмитро Коновалов

Режисер-документаліст, кандидат філософських наук. Сфера  його наукових та творчих інтересів включає дослідження створення дискримінаційних міфів та аналіз практик конструювання «Іншого» в мас-медіа. Зараз він працює над проектом документального фільму, присвяченого  проблемам двох хвиль внутрішньо-переміщених осіб в Україні (Чорнобильська катастрофа 1986 року та анексія Криму і війна на Донбасі 2014 року), яким довелось зіткнутись з дискримінацією з боку суспільства.

Дмитро учасник та переможець українських та міжнародних кінофестивалів. Приймав участь у створенні кіноальманаху «Відкритий Доступ» (новела «Афганець»), який став інструментом для просування Закону про доступ до публічної інформації. Його фільмографія включає фільми, присвячені проблемам людей, які зіткнулись з маргіналізацією та стигматизацією з боку суспільства. Проекти його документальних фільмів отримали підтримку  фондів USAID, UNITER та IDFA Bertha Fund.

Дмитро Коновалов є випускником першої магістратури гендерних досліджень Європейського Гуманітарного Університету в Мінську. Зараз він доцент кафедри медіа комунікацій ХНУ та старший викладач кафедри телебачення ХДАК.

Режесер

Сергій Андрушко

Сергій Андрушко – журналіст, документаліст, учасник руху «Стоп цензурі!», лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010), блогер «Української правди», один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV

За участю Сергія Андрушка як режисера зняті документальний альманах «Відкритий доступ»,  документальний фільм «Пост Майдан».  Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював кореспондентом спортивного відділу НРКУ та ведучим інформаційної програми на радіо «Континент». 

Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу СТБ. З 2003 по 2010  роки – спеціальний  кореспондент програми «Вікна-новини», СТБ. Серед найрезонансніших тем журналіста – випадки порушення урядовцями закону, зловживання службовим становищем, перевищення повноважень, привласнення державних коштів.

Висвітлював події з 12 країн світу, за його авторством вийшли спеціальні репортажі: про референдум щодо продовження президентських повноважень Лукашенка в Білорусі, вибухи військових снарядів в українському селі Новобогданівка, життя людей в невизнаній республіці Придністров'я та ін.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts