Альманах «Відкритий доступ»
Альманах «Відкритий доступ»
В Україні 2011 року було ухвалено новий закон «Про доступ до публічної інформації». Він дозволяє запитувати у державних органів інформацію, яка раніше була недоступною або взагалі закритою для звичайного громадянина. Цей закон прийнято за умов, коли в державі йде наступ на демократичні свободи громадян, існує високий рівень корупції, а чимало законів не виконується взагалі. П’ятеро героїв та їхні однодумці кинули виклик системі. Вони стикнулися з певною проблемою або ж серйозним питанням через невиконання державою чи конкретним службовцем їхніх функцій. Непрозорість, байдужість, приватний інтерес і брак відповідальності керівників країни – ось чому змушені протистояти герої цих документальних фільмів. Вони живуть у різних куточках України, вони не знайомі одне з одним. Їх об’єднує лише бажання вирішити надважливе для них питання, скориставшись можливістю подати запит на отримання публічної інформації.
До альманаху увійшли стрічки:
Режисер
Володимир Тихий
Український кінорежисер, сценарист та продюсер документальних та ігрових фільмів. Народився 25 лютого 1970 року у Червонограді Львівської області. Після закінчення школи Володимир вступив у 1987 році в Червоноградський гірничий технікум. У 1989-1991 роках служив у радянській армії у морській авіації, був дислокований в Білорусі. Згодом у 1992 році вступив а 1997 році закінчив режисерський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого (майстерня Михайла Іллєнка).Свою кар'єру розпочав як режисер телефільмів та телесеріалів, згодом змінив фокус на документалістику і в решті-решт остаточно перейшов до зйомок повнометражних художніх фільмів.
Режисер
Дмитро Коновалов
Режисер-документаліст, кандидат філософських наук. Сфера його наукових та творчих інтересів включає дослідження створення дискримінаційних міфів та аналіз практик конструювання «Іншого» в мас-медіа. Зараз він працює над проектом документального фільму, присвяченого проблемам двох хвиль внутрішньо-переміщених осіб в Україні (Чорнобильська катастрофа 1986 року та анексія Криму і війна на Донбасі 2014 року), яким довелось зіткнутись з дискримінацією з боку суспільства.
Дмитро учасник та переможець українських та міжнародних кінофестивалів. Приймав участь у створенні кіноальманаху «Відкритий Доступ» (новела «Афганець»), який став інструментом для просування Закону про доступ до публічної інформації. Його фільмографія включає фільми, присвячені проблемам людей, які зіткнулись з маргіналізацією та стигматизацією з боку суспільства. Проекти його документальних фільмів отримали підтримку фондів USAID, UNITER та IDFA Bertha Fund.
Дмитро Коновалов є випускником першої магістратури гендерних досліджень Європейського Гуманітарного Університету в Мінську. Зараз він доцент кафедри медіа комунікацій ХНУ та старший викладач кафедри телебачення ХДАК.
Режисер
Сергій Андрушко
Сергій Андрушко – журналіст, документаліст, учасник руху «Стоп цензурі!», лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010), блогер «Української правди», один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV
За участю Сергія Андрушка як режисера зняті документальний альманах «Відкритий доступ», документальний фільм «Пост Майдан». Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював кореспондентом спортивного відділу НРКУ та ведучим інформаційної програми на радіо «Континент».
Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу СТБ. З 2003 по 2010 роки – спеціальний кореспондент програми «Вікна-новини», СТБ. Серед найрезонансніших тем журналіста – випадки порушення урядовцями закону, зловживання службовим становищем, перевищення повноважень, привласнення державних коштів.
Висвітлював події з 12 країн світу, за його авторством вийшли спеціальні репортажі: про референдум щодо продовження президентських повноважень Лукашенка в Білорусі, вибухи військових снарядів в українському селі Новобогданівка, життя людей в невизнаній республіці Придністров'я та ін.