Боротьба за кінотеатр «Емек»

48 хв
Туреччина
Доступ до інформації Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Активісти / громадські організації Державні службовці Журналісти Освітяни Студенти Юристи Широке коло глядачів (від 18-ти років)

Боротьба за кінотеатр «Емек»

Фільм «Audience Emancipated» – це хроніки боротьби у серці Стамбула, що стала однією з найбільш значимих і проклала шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговий центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів. Він складається з відеозаписів, які зібрали учасники протестів, а відтак має на меті відобразити спільне бачення людей, які відстоювали своє право на місто. Фільм транслює ідею нової публічності, яка стала видимою завдяки протестам довкола парку Ґезі, на кіноекран шляхом політичної мобілізації.

Ініціатива

Emek Bizim İstanbul Bizim (Емек наш Стамбул наш)

Emek Bizim İstanbul Bizim (Емек наш Стамбул наш) – це ініціатива, створена у 2010 році для організації демонстрацій та заходів проти знесення кінотеатру «Емек» у стамбульському районі Бейоглу. З 2013 року учасники руху збирали відео- та аудіозаписи демонстрацій, які робили активісти та кінорежисери, а потім створили на їхній основі документальний фільм «Audience Emancipated: боротьба за кінотеатр “Емек”» (2016).


ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Вибране: «Audience Emancipated: боротьба за кінотеатр “Емек”» (2016) 

Film poster
Films shorts
Films shorts

Після перегляду обговорення будувалося навколо важливої проблеми — права громадян/-ок на місто. При обговоренні згадувалася схожа ситуація з найстарішим кінотеатром Харкова «Боммеръ», який на початку 2000-х громадським активістам та кінолюбителям вдалося відстояти: замість кінотеатру магазин не побудували. Обговорення відбувалося й навколо незаконних забудов, знищення історичного центру, права харків’ян/-ок ходити по газонах в парках.

Анна Шаригіна
модераторка кіноклубу Docudays UA ГО «Харківське жіноче об'єднання «Сфера»