Хороша смерть

92 хв
Словаччина, Чехія, Австрія, Франція, Швейцарія
Медичні права.Охорона здоров’я.

Для кого:

Учні Студенти Юристи Широке коло глядачів (від 18-ти років) Освітяни Активісти / громадські організації Державні службовці Журналісти

Хороша смерть

Дженет смертельно хвора і хоче померти з гідністю, однак це суперечить британським законам. Вона зв’язується з доктором Ерікою зі Швейцарії, яка готова допомогти. Як і багато поколінь її родини, Дженет потерпає від м’язової дистрофії. Вона мусить спланувати подорож до Швейцарії, перш ніж швидко прогресуюча хвороба зробить це неможливим. Із внутрішнім спокоєм вона організовує свій від’їзд, поки її близькі переживають бурю емоцій. Її син Саймон також успадкував цю хворобу і з більшим розумінням ставиться до рішення матері, аніж його сестра Бріджет. Драма у стосунках наростає із наближенням смерті. Чи належить нам власне життя, а чи ми належимо йому?

Режесер

Томаш Крупа

Томаш Крупа закінчив Академію мистецтв Словаччини у 2009 році. У 2012 став режисером і співпродюсером свого дебютного повнометражного фільму «Випускники: свобода не безкоштовна». У 2013 році заснував виробничу компанію Hailstone, яка зосереджена на незалежних креативних документальних фільмах. Прем’єра її найновішого фільму «Хороша смерть» відбулася на МФДК у Їглаві у 2018 році. Фільм брав участь у фестивалях Південної Кореї, Мексики, США, Німеччини, Чехії, Білорусі і Литви, здобув кілька нагород і йшов у кінотеатрах Чехії та Словаччини.

 

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Випускники: свобода не безкоштовна (2012), Хороша смерть (2019)

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Дуже важка стрічка і одночасно важлива. Адже змушує замислитись над правовими аспектами евтаназії. Особливо у нашій країні. Коли важкохворіне завжди отримують необхідний догляд. Чи не гуманніше б було дозволити евтаназію? Та разом з тим треба подумати, як знизити існуючі ризики.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Житомирській області