Вийшло з моди

59 хв
Естонія
Захист довкілля Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Широке коло глядачів (від 18-ти років) Активісти / громадські організації Освітяни Державні службовці Журналісти Заклади ДПтСУ Працівники пенітенціарної служби України Студенти Учні Юристи

Вийшло з моди

Ми живемо в еру глобального споживацтва, коли темпи споживання ростуть як на дріжджах. Це не таємниця, що індустрія моди є безперечним лідером у цих перегонах. Тисячі фабрик у країнах третього світу виробляють не лише одяг для великих корпорацій, але й тони токсичних відходів. Дизайнерка Реїт Аус має амбітний план зміни світу. Вона усвідомлює, що єдиний спосіб боротися з індустрією моди – робити це зсередини.

Режесер

Яаак Кільмі

Яаак Кільмі закінчив новостворену кіношколу Педагогічного університету в Таллінні. Він зрежисував численні короткі метри, відзначені нагородами документальні фільми («Мистецтво продажу», «Диско та атомна війна» та ін.) і дві художні стрічки («Зустріч з невідомим» та «Революція свиней»). Він є членом ФІПРЕССІ з 1995 року.

 

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Вибране: Краса Батьківщини (2002), Диско та атомна війна (2009), Вже не в моді (2015), Ісус живе в Сибіру (2015)

Режесер

Леннарт Лаберенц

Леннарт Лаберенц – магістр історії, філософії та політичних студій. З 2005 року він працює як незалежний режисер, автор та журналіст. Його документальні фільми та телерепортажі показували німецькі та європейські телеканали, а також міжнародні фестивалі документального кіно. З 2008 року він працює у сфері театру в Європі та Південній Америці.

 

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Вибране: Хрускіт часу – Кристоф Шлінґензіф та його оперне село у Буркіна-Фасо (2012), Вже не в моді (2015).

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Обговорення стрічки продемонструвало, що ми часто не до кінця думаємо про наслідки впливу на навколишнє середовище через надмірне споживання, особливо, коли це стосується нового одягу. Багато хто з глядачів і глядачок навіть не підозрювали скільки ресурсів витрачається на виготовлення джинсів чи футболки. Хочу відзначити, що ми не лише обговорили проблемні питання, підняті в стрічці, а й подумали над тим, що кожен і кожна може зробити, аби зменшити негативний вплив на екологію від людської діяльності. Дехто відзначив, що після перегляду стрічки точно буде менше купувати одягу та почне сортувати сміття, закликатиме це робити і своє оточення.

Андрій Волик,
модератор кіноклубу Docudays UA Democracy Defenders