Нормальний аутичний фільм

88 хв
Чехія
Права людей з інвалідністю Права дитини Рівність і недискримінація Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Юристи Учні Заклади ДПтСУ Освітяни Студенти Працівники пенітенціарної служби України Державні службовці Активісти / громадські організації Широке коло глядачів (від 18-ти років)

Нормальний аутичний фільм

Отже, правильним питанням було б: «Що вирізняє аутиста», а не: «Що з ним не так?». Цей фільм не репрезентує аутизм як діагноз – радше як дивовижне мислення, що може донести свої ідеї до суспільства, або привернути увагу тих, хто живе «нормальним життям».

Режисер

Мірослав Янек

Мірослав Янек народився у місті Наход 1954 року. Ще підлітком захопився кінематографом і зняв кілька аматорських фільмів. У 1979 році емігрував до Німеччини, а згодом до США, де здобув авторитет як режисер монтажу. Найважливішою вважається спільна з режисером Годфрі Реджіо робота над міжнародною трилогією «Поваккаці» (1988), «Душа світу. Anima Mundi» (1992) та «Накойкаці» (2002). Після повернення до Чехії у 1993 році працював над власними документальними фільмами. Його стрічка про незрячих дітей із камерою «Невидимі» (1996) отримала чимало схвальних відгуків як на батьківщині, так і за кордоном. Останні роботи Мірослава Янека «Хачіпе» (2006), «Вєрка» (2005) здобули нагороди на кількох фестивалях.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Після перегляду разом з модераторкою Олесею Завалипіч розібрали зміст поняття «аутизм», «людина з аутизмом»; дізналися про відомих людей з аутизмом; поговорили про правила поведінки та толерантні стосунки з іншими та яким чином можна вплинути на ситуацію із забезпеченням прав людей з зазначеними порушеннями, принаймні на рівні своєї громади.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA «Пектораль»