Без статусу. Україна

35 хв
Україна
Громадянин/-ка і держава Свобода пересування Права людини

Для кого:

Активісти / громадські організації Журналісти Студенти Юристи Державні службовці

Без статусу. Україна

2018 року Державною міграційною службою України визнано біженцями 24 особи, розглянуто 284 заяви про надання статусу біженця. Російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда No Borders допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.

Режисер

Дмитро Тяжлов

Режисер-оператор документального кіно, куратор лабораторії документального кіно для молодих митців Indie Lab, куратор документальної програми Фестивалю американського кіно «Незалежність», майстер курсу кафедри кінотелеоператорства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Права людей, що роками перебувають в Україні без правового статусу, постійно порушуються, весь час виникають перешкоди для вирішення цієї проблеми. Ми говорили про те, чи можливо змінити законодавство і які потрібно прийняти дії для того, щоб змінити ситуацію. Особливо вразила історія Нурхан та її дочок. Інколи не замислюєшся над тим, що відбувається в інших країнах, але якщо вже так сталося, що вони опинились в Україні, їм потрібна наша допомога і підтримка. Чи можна тут говорити про те, що Україна перетворюється на місце, де переховуються політичні біженці з країн колишнього СРСР? Усвідомлюючи масштаби сьогочасних проблем в законодавстві інших країн та незахищеність тих, хто переслідуються з політичних причин, можна вважати що так. Про такі речі потрібно говорити і писати, звертати на них увагу суспільства.

Відвідувач кіноклубу Docudays UA «Імпульс»