Без статусу. Україна

35 хв
Україна
Права людини Свобода пересування Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Державні службовці Юристи Студенти Журналісти Активісти / громадські організації

Без статусу. Україна

2018 року Державною міграційною службою України визнано біженцями 24 особи, розглянуто 284 заяви про надання статусу біженця. Російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда No Borders допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.

Режисер

Дмитро Тяжлов

Режисер-оператор документального кіно, куратор лабораторії документального кіно для молодих митців Indie Lab, куратор документальної програми Фестивалю американського кіно «Незалежність», майстер курсу кафедри кінотелеоператорства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Права людей, що роками перебувають в Україні без правового статусу, постійно порушуються, весь час виникають перешкоди для вирішення цієї проблеми. Ми говорили про те, чи можливо змінити законодавство і які потрібно прийняти дії для того, щоб змінити ситуацію. Особливо вразила історія Нурхан та її дочок. Інколи не замислюєшся над тим, що відбувається в інших країнах, але якщо вже так сталося, що вони опинились в Україні, їм потрібна наша допомога і підтримка. Чи можна тут говорити про те, що Україна перетворюється на місце, де переховуються політичні біженці з країн колишнього СРСР? Усвідомлюючи масштаби сьогочасних проблем в законодавстві інших країн та незахищеність тих, хто переслідуються з політичних причин, можна вважати що так. Про такі речі потрібно говорити і писати, звертати на них увагу суспільства.

Відвідувач кіноклубу Docudays UA «Імпульс»