Медова земля

85 хв
Македонія
Громадянин/-ка і держава Захист довкілля

Для кого:

Юристи Журналісти Широке коло глядачів (від 18-ти років) Активісти / громадські організації Освітяни Студенти Учні

Медова земля

У безлюдному македонському селі 50-річна Хатідже спроквола сходить на пагорб до бджолиних гнізд на скелях. Вона наспівує бджолам таємничу співанку й обережно торкається стільників без маски і рукавичок. Удома жінка дбає про саморобні вулики і прикуту до ліжка матір, а ще час від часу їздить до столиці продавати свій крам. Одного дня поруч оселяється кочова родина, і до мирного царства Хатідже вторгаються шуми моторів, семеро галасливих дітей і 150 корів. Невдовзі патріарх прибулої родини Гуссейн приймає низку рішень, які можуть назавжди зруйнувати звичне життя Хатідже.

Режисер

Любомир Стефанов

Народився у 1975 році у Скоп’є, Північна Македонія. Понад 20 років працює над розробкою і втіленням комунікацій і документальних фільмів про екологічні проблеми та людський розвиток. Серед його клієнтів – органи ООН, Euronatur і Swisscontact. «Медова земля» – його перша повнометражна документальна робота.

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Галасливі сусіди (2005), Озеро яблук (2017), Медова земля (2019)

Режисерка

Тамара Котевська

Тамара Котевська народилася 1993 року у Прілепі, Північна Македонія. Зараз мешкає у Скоп’є. Вивчала кінорежисуру на факультеті драматичних мистецтв Університету Скоп’є. Режисерка-фрилансерка, працює над документальними та ігровими фільмами. «Медова земля» – її перша повнометражна документальна робота. 

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Озеро яблук (2017), Медова земля (2019)

 

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Дискусія з аудиторією мала більш риторичний характер зі складними питаннями, на яких немає однозначних відповідей: чи можемо ми втручатись в недоторкану дику природу? Чим це загрожує і чим ми готові жертвувати заради збереження навколишнього середовища? І як свідчить життєвий досвід, через свою необізнаність майже ніхто не думає про негативний вплив на навколишнє середовище, і якщо людина отримує вигоду від природних ресурсів, вона бере все, що може, не замислюючись над наслідками. Але однозначно, чим більше ми говоритимемо на ці теми, тим скоріше буде змінюватися свідомість людства та зростати наша відповідальність.

Юлія Коваленко,
модераторка кіноклубу Docudays UA «Імпульс»