Боги Моленбеку

73 хв
Фінляндія, Бельгія, Німеччина
Трудові права та міграція Права дитини Свобода пересування

Для кого:

Активісти / громадські організації Учні Освітяни Студенти Заклади ДПтСУ Широке коло глядачів (від 18-ти років)

Боги Моленбеку

Комуна Моленбек у Брюсселі. Для когось примарна столиця джихадистів, а для шестирічних Аатоса та Аміна – рідна домівка. Тут вони прислухаються до павуків, виявляють чорні діри і сваряться через те, хто буде командиром летючого килима, який має понести їх на землі своїх предків. Хлопці живуть в одній будівлі, але походять із різних світів. Разом вони шукають відповіді на важливі питання. Аатос хоче мати власного бога, бо Амін вже має Аллаха. Але питання ускладнюється переконанням його друга Фло про те, що люди, які вірять у Бога, божевільніРаптом загроза зі світу дорослих перериває гру дітей у мить, коли на станції метро поблизу вибухають закладені терористами бомби. Вулиці заповнені танками, озброєними солдатами та поліцієюІсторії перед сном відтепер викликають образи насильства, та навіть дружба хлопців піддається випробуванню, доки очікуваний поворот не змінює їхні життя назавжди.

Режисерка

Реетта Гугтанен

Режисерка Реетта Гугтанен живе і працює в Гельсінкі. Вона отримала магістерський ступінь у Фінляндській кіношколі ELO Університету Аалто за спеціальністю «режисура документального кіно». Крім цього, вона здобула ступінь бакалавра соціології та філософії. Нині Реетта поєднує зйомки кіно з навчанням в аспірантурі Університету Аалто.

Її фільми «Перерва на каву» про трьох вічних студентів та «Економічні прогнози», абсурдистське дослідження непереборного світу економіки, широко демонструвалися на міжнародних кінофестивалях. Фіно-бельгійсько-німецька копродукція «Боги Моленбека» – її повнометражний документальний дебют.

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

Перерва на каву (2009), Економічні прогнози (2015), Боги Моленбеку (2019)

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Фільм дуже сподобався, учасники зазначали, що фільм викликає позитивні відчуття та, як сказала одна з дівчат-волонтерів, «надію на можливість примирення між людьми та дружбу, незважаючи на світоглядні кордони, головне — бажання жити у мирі, цікавитися культурою інших людей та розширювати власний світогляд».

Оксана Червякова,
модераторка кіноклубу Docudays UA при Міській молодіжній громадській організації міста Золотоноша