Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу

17 хв
Нідерланди
Права дитини Права людини Захист довкілля Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Студенти Учні Державні службовці Освітяни Активісти / громадські організації

Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу

Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права.

Режесерка

Ельс ван Дріль

Ельс ван Дріль народилася 1976 року. Вивчала теологію, згодом стала журналісткою, яка спеціалізується на політиці щодо біженців і правах людини. Як програмна директорка IKON (Екуменічної телерадіокомпанії), розпочала виробництво молодіжного серіалу «Просто діти». Він був продовженням серіалу для дорослих. 2013 року один із епізодів, знятих нею, отримав третій приз Європейського фестивалю релігійного телебачення.

Film poster
Films shorts
Films shorts

Я думаю, ми з учнями ще не на одному уроці будемо обговорювати цей фільм, розглядаючи його не лише з точки зору прав дітей та ролі особистості у суспільстві, а й із інших ракурсів: боротьба з наркотиками, життя людей в інших країнах, як відрізняється життя в Україні від того, що діти побачили у фільмі. В мене в голові вже цілі сценарії таких обговорень... Фільм змістовний та оптимальний по тривалості.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA при Львівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги