Крим SOS

19 хв
Україна
Громадянин/-ка і держава Права людини Свобода слова та думки Права меншин Право на свободу та особисту недоторканність

Для кого:

Працівники пенітенціарної служби України Юристи Журналісти Заклади ДПтСУ Державні службовці Активісти / громадські організації Освітяни Учні Студенти

Крим SOS

У перший день російської окупації півострова активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у Facebook, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Згодом вони почали допомагати переселенцям не тільки з Криму, але і з Донбасу, де йдуть військові дії.Організація почала стрімко розвиватися, стала партнером ООН в Україні у справах біженців, створила три офіси в Києві, Херсоні та Львові. Нині Крим SOS надає екстрену гуманітарну, правову, психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, бореться за повернення Криму в Україну. За два роки діяльності Крим SOS надала підтримку понад 200 тисячам осіб.

Режисер

Сергій Лисенко

Закінчив режисерський факультет Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Працював режисером і сценаристом у компаніях FilmUA і Star Media. У 2012 році разом із партнером Віктором Щєґловим заснував студію ≪Генератор Фільм≫ для роботи над власними кінопроектами.

Film poster
Films shorts

Головною ідеєю цього фільму є показати наскільки важливо не забувати історичні уроки та робити з них висновки. Те, що свого часу злочини сталінізму не отримали правової оцінки у формі рішень міжнародного трибуналу, сформувало у нинішнього російського керівництва ілюзію вседозволеності та безкарності. По суті це спричинило відродження сталінізму в 21 столітті зі всіма властивими йому рисами: політичним терором всередині власної країни, імперськими амбіціями назовні, агресивним мілітаризмом, культом вождя. Щодо якості перекладів на англійську у формі субтитрування та дубляжу українською, то вони досить якісні, зрозумілі, моментами дещо спрощені.

Студент,
відвідувач кіноклубу Docudays UA «На вулиці Зеленій»