Чемпіонка

19 хв
Угорщина
Права меншин Права дитини

Для кого:

Широке коло глядачів (від 18-ти років) Журналісти Активісти / громадські організації Учні Студенти Освітяни

Чемпіонка

Ванеша – молода ромка, яка готується до головної події свого життя – престижного боксерського поєдинку. Від сільського спортзалу до чемпіонату пролягає довгий шлях, але за допомогою тренерки вона досягне своєї мети попри все.

Режисер

Мате Барта

Народився у 1987 році. Живе у Будапешті, де працює у галузі фотографії і документального кіно. Здобув магістерський ступінь Університету мистецтв і дизайну Могой-Надя та Університету театральних і кіномистецтв (обидва знаходяться в Будапешті). Отримавши Національну стипендію Угорщини для фотографів, самостійно опублікував свою першу книгу «Спільна природа» (2014). Його останній фотопроект, Kontakt, виграв Гран-прі Фонду Капи (2017) та Гран-прі Роберта Капи в Угорщині (2018). Перший короткометражний документальний фільм Барти, «Чемпіонка», брав участь у багатьох міжнародних фестивалях і здобув спеціальну відзнаку Будапештського міжнародного кінофестивалю. Зараз він працює над дипломним фільмом.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Фільм крутий. Я зрозуміла, що ставилася до ромів не дуже добре, бо переважала думка суспільства і стереотипи. Усвідомила, що вони такі ж люди і прагнуть відстоювати свої права.

Учениця,
відвідувачка кіноклубу Docudays UA Запорізької гімназії № 46