Анбесса

86 хв
Італія, США, Ефіопія

Для кого:

Активісти / громадські організації Освітяни Державні службовці Заклади ДПтСУ Студенти Учні Юристи Працівники пенітенціарної служби України Журналісти

Анбесса

Десятилітнього Асаліфа та його маму виселили з власного господарства на околицях Аддіс-Абеби через будівництво багатоповерхівки. Щоб протистояти їхньому вигнанню і небезпеці, яка загрожує його матері, Асаліф поринає в фантазію, у якій він стає героєм – левом («анбесса» амхарською мовою). Його нововіднайдена сила та уява дозволяють хлопчику мандрувати в місця, про які він навіть не здогадувався, всередині нової будівлі й поза нею. Та зрештою Асаліфу доводиться знайти в собі природні сили і скинути маску лева, щоб дати раду змінам та насильству, що узурпують його громаду, країну і власну ідентичність.

Режисерка

Мо Скарпеллі

Мо Скарпеллі – італійсько-американська режисерка й операторка документального кіно. У своїх роботах вона прагне передати внутрішню поезію людського життя, дозволяючи спостереженням ставити під сумнів панівні міфи та упередження про світ. «Анбесса» – перший фільм, який вона зрежисувала сама. Світова прем’єра цієї стрічки відбулася на Берлінале-2019 у конкурсі Generations KPlus, де картину було номіновано на Документальну нагороду Ґласгютте. Повнометражний документальний фільм Скарпеллі «Кадр за кадром» (у співрежисурі з Александрією Бомбах) був показаний на SXSW, Hot Docs, Лондонському кінофестивалі BFI та понад ста інших фестивалях, де зібрав понад 15 нагород від журі та глядачів, а також був номінований на почесну нагороду «Кінооко». Мо була учасницею програми «Таланти Берлінале-2018» і отримала нагороду для кінорежисерок Speranza.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts