Унікальний формат платформи Civil Pitch дозволив створити стрічки, націлені на зміни та роботу з поточними проблемами суспільства.
Об`єднавши зусилля минулої осені, активіст(к)и та режисер(к)и завершили чотири короткометражні фільми, три з яких ми пропонуємо вам для показів і обговорень у DOCU/клубах. Також, для справді ініціативних керівниць і модераторів є можливість запросити до себе на подію режисерів і режисерок. Утім, ми пропонуємо для цього самостійно знайти шляхи фінансування, скориставшись локальними грантовими програмами. Зразок заповненої заявки – за цим посиланням.
Таїсія Кутузова
режисерка фільму «Ти, бля, рота закрий!»
Сергій Чагаров з 15 років бореться з корупцією у рідному селі Гатне під Києвом. Його головна зброя – документ і журналістський текст. Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Про цей випадок пишуть усі провідні ЗМІ України. Для них Сергій – герой. Для частини села – ганьба. Йому погрожують, радять не лізти у «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір'я вибухівку.
Дмитро Тяжлов
режисер фільму «Без статусу. Україна»
Російський громадський активіст Олексій живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Незважаючи на тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати і бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда «Без кордонів» допомагає їм у пошуках свободи і безпеки.
Олексій Радинський
режисер фільму «Колір фасаду – синій»
Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
Детальніше про те, як створювались фільми читайте в матеріалі на сайті Docudays UA. Для організації показів, пишіть в особисті повідомлення офіційної facebook-сторінки кіноклубів Docudays UA або координаторкам мережі.
Співорганізатори «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні; Goethe-Institut в Україні; Docudays UA. Партнер «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»: Києво-Могилянська бізнес-школа.
Чільне фото – кадр з фільму Дмитра Тяжлова «Без статусу. Україна».