Команда Мережі DOCU/CLUB розробила онлайн-курс «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців». Ви можете безкоштовно прослухати лекції та ознайомитися з діяльністю організації на цьому сайті.
«У період між березневим та мандрівним фестивалем Docudays UA з 2014 року в Україні працює Мережа кіноклубів, бо сотні людей писали, телефонували та запитували, де ще можна побачити фестивальні фільми протягом року. У кіноклубах глядачі не тільки дивляться документальне кіно, але й обговорюють його з модераторами та експертами з прав людини. З 2020 року кінопокази та обговорення також проходять в онлайн форматі», - розповіла виконавча директорка Docudays UA, Світлана Смаль.
Зареєстровані кіноклуби мають доступ до медіатеки Мережі DOCU/CLUB, яка на сьогодні має 112 фільмів, серед яких номінанти кінопремії «Оскар», призери кінофестивалю «Санденс» та інших знакових фестивалів.
На кінець 2020 року в Мережі DOCU/CLUB 334 кіноклуби. Організація постійно розширюється та залучає нових учасників.
«Щороку Мережа DOCU/CLUB отримує понад 100 заявок на відкриття власного кіноклубу з медіапросвіти від учителів та викладачів, бібліотекарів і культурних менеджерів, громадських активістів та правозахисників. Усі вони мають різний досвід та різний ступінь обізнаності як про права людини, так і про документальне кіно, але всіх їх об’єднує впевненість у тому, що розуміння, захист та дотримання прав та свобод починається, перш за все, з діалогу, готовності ділитися думками та чути один одного. Тож ми розробили цей онлайн курс для тих, хто тільки готується відкрити кіноклуб або щойно його зареєстрував», - зазначає Олена Шульга, керівниця Мережі DOCU/CLUB.
Курс включає практичні лекції експертів/-ок на теми прав людини, історії кінематографу та документалістики як його початку, а також розповідає про залучення нової аудиторії та ведення соціальних мереж, планування та організацію кінопоказів і обговорень як правопросвітницьких подій, включно з практиками модерації складних тем.
Спікери/-ки курсу:
- Світлана Смаль, виконавча директорка Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA;
- Олена Шульга, керівниця Мережі DOCU/CLUB;
- Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту Docudays UA;
- Ольга Бірзул, кураторка, очільниця сектору кіно в Українському Інституті;
- Олександр Войтенко, спеціаліст з освіти у сфері прав людини громадської організації «МАРТ»;
- Дар’я Аверченко, директорка Комунікаційного департаменту Docudays UA.
Загальний час, необхідний для перегляду всіх дев’яти лекцій курсу — близько трьох з половиною годин, але немає обмежень щодо графіка проходження курсу. Кожна лекція має також підтеми, у разі необхідності можна переслухати фрагмент або всю лекцію повністю. По завершенню курсу є можливість пройти тест, подати заяву на реєстрацію кіноклубу Docudays UA на сайті та отримати сертифікат.
Проєкт «Мережа DOCU/CLUB — за реформи!» фінансується Європейським Союзом та Національним фондом на підтримку демократії.