Юний Платон

102 хв
Ірландія, Велика Британія, Франція, Бельгія
Громадянин/-ка і держава Право на людську гідність Права людини

Для кого:

Студенти Освітяни Журналісти Працівники пенітенціарної служби України Заклади ДПтСУ Державні службовці Активісти / громадські організації Широке коло глядачів (від 18-ти років)

Юний Платон

Події споглядального документального фільму розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні — районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї. Фільм змальовує мрію директора школи Кевіна Мак-Аревея та його відданої команди, що завзято працює задля майбутнього, показуючи, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей і дати їм мужність визирнути за рамки та обмеження своєї спільноти. Ми бачимо, як філософія спонукає їх ставити запитання про міфи війни та насильства — подекуди всупереч наративам, нав’язаним батьками, ровесниками/-цями та певною соціально-економічною групою.

Режисерка

Наса Ні Хінаан

Наса Ні Хінаан — одна з найбільш визнаних режисерок-документалісток Ірландії. Навчалася в Національному коледжі мистецтв і дизайну в Дубліні та працювала артдиректоркою-фрилансеркою в межах ірландських кіно- і телевізійних проєктів, перш ніж прийти в документалістику в 2001 році. Зняла 9 документальних фільмів (4 з них — повнометражні) та один телесеріал. Її фільм «Френк Нед та ділова Ліззі» став «Найкращим документальним повним метром» Кельтського кінофестивалю у 2004-му та продавався по всьому світу. 

 Новий фільм режисерки, «Шалені батьки (шкільне життя)», здобув міжнародне визнання. Його прем’єра відбулася в конкурсних програмах кінофестивалю IDFA у 2016-му та на фестивалі «Санденс» у 2017-му. «Шкільне життя» здобуло «Особливу відзнаку журі» (Golden Gate Awards) на кінофестивалі в Сан-Франциско та «Глядацький приз» кінофестивалю Visions du Réel у Ньйоні. Окрім того, Наса бере участь у програмі Сіднейського кінофестивалю (Europe! Voices of Women in Film), яка об’єднала 10 найвидатніших режисерок Європи.

 
ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

«Маленькі учні Платона» (2022), «Молодий Платон» (2021), «Шкільне життя» (2016), «Чужинець» (2014), «Казка Катманду» (2007), «Френк Нед і Ділова Ліззі» (2004), «Нічия земля» (2001)

Режисер

Деклан МакҐрат

Деклан Мак-Ґрат — викладав кіно в Королівському університеті Белфаста, Технологічному інституті Дандолка та Університетському коледжі Дубліна. Написав дві книги про кіноремесло: Screencraft: Editing & Post-Production та Screencraft: Scriptwriting (обидві книги перекладено п’ятьма мовами). Режисер фільму «Стівен: боротьба за життя» (2019), що став «Документальним фільмом місяця» вебсайту ВВС. Деклан також зняв серіали Seinn Liom (2014) та Cad É An Scéal (2013) для BBCNI. Понад 25 років працював режисером монтажу для численних ігрових і документальних фільмів. Деклан Мак-Ґрат – регулярний дописувач американського журналу про кіно Cineaste.

 
ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ

«Маленькі учні Платона» (2022), «Молодий Платон» (2022), «Tír Eoghain: нерозривний зв’язок» (2019), «Стівен МакКой: боротьба за життя» (2019), «Ломакс в Ейрінн» (2018), «Місце жінки» (2018), «Мері МакЕліз та чоловік, який врятував Європу» (2015), «Будівля в Белфасті» (1997)

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts