Часто люди роблять вчинки, про які потім шкодують. Коли наступає прозріння і хочеться виправити ситуацію, зазвичай вже пройшло багато часу і відновити стосунки стає набагато важче або майже неможливо. Ситуацію цю показано на прикладі головного героя і його стосунків з рідними, але, на мою думку, кожна людина, має все ж отримати шанс на виправлення та покаяння, про що і говорить відкритий фінал фільму.
Що написане пером
Що написане пером
Головний персонаж – безпритульний алкоголік, що опинився на самому дні. Майже все тіло цього фаната татуювань розписане. Кожен символ має свою історію. Попри скрутну ситуацію, в якій він перебуває, герой фільму намагається знову взяти своє життя під контроль і виправити помилки минулого. Він робить спроби відновити стосунки з родиною, якої не бачив багато років. Хай сестра ігнорує телефонні дзвінки, а брат відмовляється з ним розмовляти, він не втрачає надії на те, що в житті щось таки зміниться. Прекрасно знята документальна стрічка Мартіна Рата показує, як важко стерти з пам’яті події минулого, і водночас доводить, що будь-яке нове переживання визначає подальший плин нашого життя.
Режисер
Мартін Рат
Мартін Рат провів дитинство у Східному Берліні. Після того як його виключили зі школи, працював рятувальником у місцевому басейні. Врятувавши кілька життів, Мартін вступив до Коледжу мистецтв в Единбурзі, відтак працював на різних роботах, зокрема у службі автошляхів та відділенні психіатрії в Королівській лікарні в Единбурзі. Досить довго Мартін був перевізником меблів у Норвегії та теслею в Ісландії, після чого опановував мистецтво режисури в Національній кіношколі в Лодзі. Автор короткометражного художнього фільму «Яблуко від яблуні» (2009). «Що написане пером» – це його перша документальна стрічка.