Українські шерифи

85 хв
Україна, Латвія, Німеччина
Права людини Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Журналісти Державні службовці Широке коло глядачів (від 18-ти років) Освітяни Студенти Учні Активісти / громадські організації Заклади ДПтСУ

Українські шерифи

Неначе птах, в’ється у повітрі невеличкий український прапор, прикріплений до автомобіля двох «шерифів», обраних громадою села на півдні України. Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту.

 

Непроглядні зимові тумани. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. У селі з’являється сепаратист. Країна для цих людей – це їхнє село.

 

Настає весна – і життя буяє з новою силою. Шерифи фарбують в золотий колір пам’ятник радянському солдату – переможцеві війни попередньої. Навесні вони за традицією святкують День перемоги, хоча до перемоги в цій війні ще дуже далеко.

Режесер

Роман Бондарчук

Роман Бондарчук закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебаченя ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня Юрія Іллєнка – одного із засновників школи українського поетичного кіно). Роман створив низку короткометражних ігрових і документальних фільмів, а також музичних кліпів. Його дебютний повний метр «Українські шерифи» здобув приз журі на кінофестивалі IDFA-2015, а також гран-прі Docs against Gravity (Гдиня), був делегований Українським Оскарівським комітетом на здобуття премії Американської кіноакадемії у 2016 році. 

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Дискусія після перегляду фільму будувалась на понятті відчуття внутрішньої свободи, як героями стрічки, так і глядачами, а також на місії, яку виконують шерифи. Більшість присутніх погодилась з тезою, що історія, яку показано в стрічці більше унікальна для українських реалій, ніж є традиційною. Попри це, такий підхід у реформуванні правоохоронної сфери сподобався, адже це налагоджує зв'язки всередині громади. Звучала думка, що ідея із затвердженням людей, які задіяні в охороні правопорядку, представниками громади може дати кращий результат для співпраці. Глядачів також цікавила подальша доля героїв стрічки, після того, як вона побачила світ.

Андрій Волик,
модератор кіноклубу Docudays UA Democracy Defenders