Дискусія після перегляду фільму будувалась на понятті відчуття внутрішньої свободи, як героями стрічки, так і глядачами, а також на місії, яку виконують шерифи. Більшість присутніх погодилась з тезою, що історія, яку показано в стрічці більше унікальна для українських реалій, ніж є традиційною. Попри це, такий підхід у реформуванні правоохоронної сфери сподобався, адже це налагоджує зв'язки всередині громади. Звучала думка, що ідея із затвердженням людей, які задіяні в охороні правопорядку, представниками громади може дати кращий результат для співпраці. Глядачів також цікавила подальша доля героїв стрічки, після того, як вона побачила світ.
Українські шерифи
Українські шерифи
Неначе птах, в’ється у повітрі невеличкий український прапор, прикріплений до автомобіля двох «шерифів», обраних громадою села на півдні України. Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту.
Непроглядні зимові тумани. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. У селі з’являється сепаратист. Країна для цих людей – це їхнє село.
Настає весна – і життя буяє з новою силою. Шерифи фарбують в золотий колір пам’ятник радянському солдату – переможцеві війни попередньої. Навесні вони за традицією святкують День перемоги, хоча до перемоги в цій війні ще дуже далеко.
Режесер
Роман Бондарчук
Роман Бондарчук закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебаченя ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня Юрія Іллєнка – одного із засновників школи українського поетичного кіно). Роман створив низку короткометражних ігрових і документальних фільмів, а також музичних кліпів. Його дебютний повний метр «Українські шерифи» здобув приз журі на кінофестивалі IDFA-2015, а також гран-прі Docs against Gravity (Гдиня), був делегований Українським Оскарівським комітетом на здобуття премії Американської кіноакадемії у 2016 році.