Нічна відьма

4 хв
США
Громадянин/-ка і держава Права людини Права жінок

Для кого:

Юристи Широке коло глядачів (від 18-ти років) Журналісти Державні службовці Активісти / громадські організації Студенти Учні Освітяни

Нічна відьма

Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вторглися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.

Режесерка

Елісон Клеймен

Елісон Клеймен входить до списку світових «20 режисерів, вартих перегляду» (молодших за 40 років) за версією провідних кінокритиків New York Times А.О. Скотта та Манольї Дарґіс. Її перший ігровий документальний фільм, «Ай Вейвей ніколи не шкодує», увійшов до шорт-листа Оскара, номінований на два «Еммі» та приніс Елісон номінацію Гільдії режисерів Америки. Прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі «Санденс» 2012 року, де робота отримала спеціальну нагороду журі.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

На початку заходу учасники запевняли, що в сучасному світі майже немає гендерної нерівності. Виконуючи тренінгові вправи, аналізуючи ситуації, їхня думка змінилася. Під час обговорення фільму дійшли висновку, що гендерні стереотипи настільки вкорінені в свідомість особистості, що вона їх навіть не помічає.

Анастасія Чередник,
модераторка кіноклубу Docudays UA ТІМО «Відкриті двері»