Грішна хвороба

56 хв
Нідерланди
Свобода слова та думки Свобода мирних зібрань та об’єднань Рівність і недискримінація Права меншин

Для кого:

Студенти Юристи Журналісти Учні Заклади ДПтСУ Освітяни Активісти / громадські організації Працівники пенітенціарної служби України

Грішна хвороба

31-річна росіянка Саша Волгіна – ВІЛ-позитивна та вагітна. На даний момент темпи поширення епідемії СНІДу в Росії – найвищі у світі. Понад 1 млн. росіян живуть зі статусом ВІЛ; більшості з них нема й 35 років. Втім, медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує профілактику СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються. Саша очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації. Режисер Ян Яап Кейпер слідує за нею в її щоденній боротьбі за виживання.

Ян Яап Кейпер

Народився 1976 року в м. Штадсканаал у Нідерландах. У 2008 році закінчив Нідерландську академію кіно й телебачення (NFTA). За свій дипломний фільм Пьотр. Листи з ГУЛАГу одержав премію Wild Card Нідерландського кінофонду та премію VPRO за найкращий студентський документальний фільм.

Film poster
Films shorts
Films shorts

Тема ВІЛу та СНІДу  є, на жаль, дуже актуальною. Але наше суспільство закриває очі на цю проблему, вважаючи, що нас це зовсім не стосується. На мою думку, цей фільм потрібно переглянути всім, незалежно від того, чи хворий ти на СНІД, чи є абсолютно здоровою людиною.

Учениця 9-го класу,
відвідувачка кіноклубу Docudays UA «Правовий орієнтир»