Мовчазна війна

72 хв
Франція, Швейцарія
Громадянин/-ка і держава Права жінок

Для кого:

Державні службовці Студенти Журналісти Активісти / громадські організації Широке коло глядачів (від 18-ти років) Юристи

Мовчазна війна

Від початку конфлікту в Сирії тисячі жінок постраждали від зґвалтувань, що їх сирійський режим використовує як зброю у війні, коячи злочин проти людяності. Жінки, які висловлюються в цьому фільмі, вирішили порушити мовчанку. Їхні свідчення – рідкісні, виняткові і дуже сумні. Вони – голоси невимовних злочинів режиму Башара аль-Асада.

Режесерка

Манон Луазо

Почала створювати документальні фільми в 1997 році у Москві для каналів France 2, Arte, Canal+ – переважно про проблеми з правами людини, заборонені місця й заборонені землі на кшталт Чечні, де вона пропрацювала більш ніж десять років. Після Росії вона створила кілька фільмів в Афганістані, а також в Індії та Пакистані. Усі ці роки її пристрастю було розповідати ще не розказані історії, сприяти тому, щоб заборонені голоси були почуті.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Фільм дуже важкий, і моментами його було справді складно дивитися. Але це важливо, що ви нам таке показуєте, бо раніше я не задумувалася над тим, що жінки у східних країнах проходять через такі жахіття. Мене вразило, що жінок, які й так стають жертвами жахливих знущань, відштовхує родина та власне середовище. А те, що їх ще й можуть вбити через це, взагалі не піддається осмисленню. Мабуть, ось ця фраза, яка лунала наприкінці фільму, — «Зараз глядачі подивляться цей фільм та й підуть собі далі. Їм буде трохи ніяково, але вони швидко це забудуть», — і є квінтесенцією стрічки. Справді, ми не можемо якось вплинути глобально на цю проблему. Але ми, принаймні, можемо не мовчати, розповідати про це іншим і не ігнорувати такі жахливі випадки.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA «Права людини крізь обʼєктив»