Голосуйте за мене, будь ласка

55 хв
Данія, Китай
Громадянин/-ка і держава Права дитини Філософія прав людини Свобода слова та думки Тоталітарні режими

Для кого:

Юристи Широке коло глядачів (від 18-ти років) Державні службовці Журналісти Студенти Учні Освітяни Активісти / громадські організації

Голосуйте за мене, будь ласка

Ця стрічка зблизька показує третій клас початкової школи в місті Ухань, що в Центральному Китаї. Тут діти вперше стикаються з демократичними принципами під час експерименту. Троє восьмирічних школярів змагаються за місце старости класу. У ході «передвиборчої кампанії» на них чинять тиск надміру турботливі батьки, для яких ці діти – єдині через державну політику, яку провадить уряд Китаю для контролю кількості населення. Троє головних героїв беруться до справи, використовуючи різноманітні методи: складання стратегії виборчої кампанії, спонукання та передвиборчі обіцянки. Ці школярі поки не залежать від соціальних обмежень, як їхні батьки, тому віддзеркалюють панівні суспільні цінності.

Режесер

Вейдзюнь Чен

Вейдзюнь Чен, режисер і продюсер документальних фільмів, мешкає у місті Ухань (Китай). Після закінчення факультету журналістики Сичуанського університету 1992 року працював у відділі документальних фільмів регіонального телебачення. Фільм «Голосуйте за мене, будь ласка» є частиною документального проекту «Чому демократія?», котрий здобув понад 15 нагород, зокрема номінацію на премію Грірсона та «Еммі».

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Раніше багато дітей формально ставилися до вибору шкільного лідера, а після проведення дискусій вони змінили своє ставлення до цього питання.9-ті класи ініціювали вибори старост класів уже в новому форматі — представлення своїх програм, формування груп підтримки, дебати між претендентами, вибори!».

Анастасія Вороненко,
учителька Криворізької гімназії №36 КМР, організаторка DOCU/ТИЖНЯ