Мова

16 хв
Україна
Громадянин/-ка і держава Права людини Право на свободу та особисту недоторканність Свобода мирних зібрань та об’єднань Свобода слова та думки Свобода пересування

Для кого:

Активісти / громадські організації Освітяни Державні службовці Заклади ДПтСУ Працівники пенітенціарної служби України Студенти Журналісти Юристи Учні

Мова

«Якщо на Сході буде більше книжок, і їх будуть читати, то, можливо, нам більше не доведеться купувати бронежилети...», - говорить героїня фільму Анастасія Розлуцька.На Сході й Півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками. Літня слухачка курсів говорить: «Хочу вивчити українську мову, щоб більш ніхто не здумав мене «захищати» лише через те, що я говорю російською».

Режесер

Сергій Лисенко

Сергій Лисенко закінчив режисерський факультет Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Працював режисером і сценаристом у компаніях FilmUA і Star Media. У 2012 році разом із партнером Віктором Щєґловим заснував студію «Генератор Фільм» для роботи над власними кінопроектами.

Film poster
Films shorts

Фільм не втратив свою актуальність і сьогодні. Для мене було болісно переглядати певні фрагменти фільму, адже у 2014 році я змушена була переїхати із Донбасу до Києва, а зважаючи на теперішні події — до Хмельницького. Я відвідую розмовний клуб української мови і переглянути фільм «Мова» було дуже доречно.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки