Боротьба Джамали

29 хв
Швеція
Громадянин/-ка і держава Права меншин Свобода мирних зібрань та об’єднань

Для кого:

Активісти / громадські організації Журналісти Заклади ДПтСУ Працівники пенітенціарної служби України Учні Студенти

Боротьба Джамали

Це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.

 

Сусанна Джамаладінова народилася в Оші (Киргизька РСР) у родині кримського татарина і вірменки. Після переселення із Криму до цієї центральноазійської республіки під час Другої світової війни її родина повернулася до Криму лише у 1989 році. Її родичі по материній лінії були заможними вірменськими селянами, доки землю її прапрадіда не відібрали, а його самого не вислали до Оша. Щоб її родина мала змогу купити нерухомість у Криму, її мати мусила на чотири роки розлучитися із батьком і повернути собі дівоче прізвище. У ті часи радянська влада не дозволяла етнічним кримським татарам купувати нерухомість у Криму.

Режисерка

Елін Йонссон

Елін Йонссон — видатна шведська журналістка, яка здебільшого робить репортажі з Росії. У центрі її уваги — права людини. Вона була співрежисеркою документального фільму «Любов на відстані» про киргизького гастарбайтера у Москві. Також вона робила детальні репортажі про військові дії у Чечні

Film poster
Films shorts
Films shorts

«Свобода — це не те, що нам дали. Це те, що у нас не можна забрати» — з цього виразу Вольтера почався наш захід. Під час дискусії підіймали питання важливості проявляти солідарність, не підтримувати дискримінаційні дії, використовувати можливості ненасильницького спілкування та взаємодії, дружби та поваги. Обговорювали важливість власних дій, власного вибору, власної відповідальності, бо ми маємо свободу обирати свої думки, дії, вчинки.

Наталя Жебрик,
модераторка кіноклубу Docudays UA «Потенціал»