Перукарська воля

29 хв
Шотландія
Філософія прав людини Місця несвободи

Для кого:

Працівники пенітенціарної служби України Заклади ДПтСУ Журналісти Активісти / громадські організації Студенти Широке коло глядачів (від 18-ти років) Юристи

Перукарська воля

«Мені довіряють ножиці, а я ж тут за вбивство». Уся тюрма готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз, але думки Френсіса, теперішнього чемпіона, блукають деінде. Глядача втаємничують у мрії та прагнення деяких найнебезпечніших злочинців Шотландії, які знову й знову прокручують своє життя в голові, щодня підстригаючи інших арештантів. «Десять хвилин тут, мов десять хвилин на волі». Ми бачимо, що завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до життя поза ґратами.

Режесер

Фінлі Претселл

Фінлі Претселл народився 1979 року. Кінорежисер, лауреат численних нагород, який, утім, планував стати професійним велосипедистом, був членом кількох збірних і не раз представляв Шотландію на міжнародних змаганнях. Кінематографічний прорив стався 2007 року завдяки стрічці «Старт із місця». Наступні роботи Фінлі були не менш успішні: «Моя штанга» здобула премію Британської кіноакадемії (BAFTA).

Режесер

Едріен МакДовалл

Едріен МакДовалл народився 1978 року. Двічі здобував премію Британської кіноакадемії (BAFTA) і двічі потрапляв у список «Зірки завтрашнього дня» журналу Screen International. Універсальний режисер, що працює у багатьох жанрах, зокрема кіно, телебачення, документалістика та реклама. Едріен закінчив Единбурзький коледж мистецтв. Його випускною роботою була стрічка «Хто моя улюблена дівчина?», відзначена BAFTA 2000 року.

Film poster
Films shorts
Films shorts

В місце позбавлення волі я потрапила в зовсім юному віці. Я зробила помилку… але, перебуваючи тут, я зрозуміла, що кожний день потрібно використовувати з користю. Тож я отримала вже вищу освіту, я багато читаю, і не зупиняюся на цьому.

Відвідувачка кіноклубу Docudays UA Кременчуцької виховної колонії