Безголосся

18 хв
Україна
Тоталітарні режими Права меншин Свобода пересування Право на життя Свобода совісті та віросповідання Рівність і недискримінація Право на людську гідність Права людини

Для кого:

Широке коло глядачів (від 18-ти років) Журналісти Активісти / громадські організації

Безголосся

Актуальні дискусії щодо пам’яті про Голокост в Україні зосереджені передусім на проблемах меморіалізації Бабиного Яру у Києві. У їхніх межах рідко згадують про інші місця масових убивств – урочища, лісові масиви, долини на околицях численних міст та містечок.

Серед таких місць – Турка на Львівщині. Перед Другою світовою війною євреї були найбільшою етнічною групою у містечку – понад 40% населення. Точно невідомо, скільком з них вдалося уціліти під час Голокосту, але щонайбільше кільком десяткам. Усіх інших убили. Нині у Турці не проживає жодного єврея.

Документальна стрічка «Безголосся» – це результат польових досліджень історії Голокосту в Турці. Це переплетення голосів минулого та сучасного, коли кадри міського простору, початку 1990-х та сучасні, чергуються з оповідями місцевих жителів – носіїв пам’яті та постпам’яті про їхніх єврейських сусідів. Це впровадження до ширшої дискусії про єврейську спадщину в Україні та неєврейську пам’ять про Голокост.

Стрічка створена у 2021 році Громадською організацією «Після тиші» спільно з Wanna production у межах проєкту «Мережа пам’яті» Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Громадська організація

«Після тиші» та Wanna production

Громадська організація «Після тиші» та Wanna production

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts