Абетка

12 хв
Німеччина
Права дитини Право на освіту

Для кого:

Студенти Заклади ДПтСУ Освітяни Учні Працівники пенітенціарної служби України

Абетка

Веле – 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Режисерка

Мадлі Ляене

Документалістка-фрилансерка з Естонії. Її документальна стрічка «На старт! Увага! Марш!» була визнана найкращим естонським короткометражним фільмом 2007 року. Мадлі також працює як режисер монтажу художніх і документальних стрічок. Вона закінчила Балтійську школу кіно та ЗМІ як магістр і зараз викладає монтаж. Мадлі також вивчала документалістику в Міжнародній школі кіно і телебачення на Кубі (EICTV) та Міжнародній кіношколі в Німеччині (IFS).

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts
Films shorts

Говорили про такі етичні категорії, як добро, честь, гідність, справедливість, совість та інші, які нерозривно пов’язані з поняттям права людини. Акцентували увагу на документах, в яких закріплене право людини на освіту. Визначили переваги, які надає людині освіта в сучасному суспільстві. Говорили про причини, чому основою навчання виступає примус – потрібно вчитися. Яким чином формувати бажання / культуру вчитися, зокрема, у себе; звертали увагу, чи почуваюся я гідно в освітньому середовищі.

Ірина Ковальчук,
модераторка кіноклубу Docudays UA при Луцькому педагогічному коледжі