Побачимось у Чечні

69 хв
Грузія
Право на людську гідність Права людини Громадянин/-ка і держава

Для кого:

Широке коло глядачів (від 18-ти років) Державні службовці Працівники пенітенціарної служби України Освітяни Журналісти Активісти / громадські організації

Побачимось у Чечні

Для Алекса так само, як і для решти грузинів, війна в Чечні здавалася дуже далекою: вони бачили її лише на російських телеканалах. Але насправді вона була просто з іншого боку гори. Він ніколи навіть не уявляв, що поїде туди, але поїхав. Він пішов за нею – французькою фотографинею, яку зустрів за кілька днів до того на показі мод. Досвід війни, з яким Алекс повертається додому, не дає йому спокою. Щось кличе його назад. Він хоче стати воєнним фотографом, але його ніхто не знає й не хоче співпрацювати. Алекс зустрічає багатьох воєнних репортерів, і деякі з них стають його близькими друзями. Він залишається пов’язаним з війною через їхні історії, за якими стежить протягом багатьох років. Він 15 років спостерігає за тим, що війна робить з людьми.

Режесер

Александр Кваташідзе

Александр Кваташідзе закінчив Коледж мистецтв ім. Ніколадзе за спеціальністю «Скульптура» в 1996 році. У 2001 отримав ступінь бакалавра мистецтв та гуманітарних наук у Тбіліському державному університеті. У 2006 році закінчив магістерську програму на факультеті кіно в Університеті штату Каліфорнія (Сан-Хосе). Відтоді він працює оператором та/або монтажером, а також режисером і продюсером.

Film poster
Films shorts
Films shorts
Films shorts

На засіданні кіноклубу ми обговорили фільм «Побачимося у Чечні». Роблячи акцент на подіях чеченських війн, сам фільм зосереджується на питаннях ролі та долі військових журналістів. Очима головного героя, який був фоторепортером у часи Другої Чеченської війни, ми бачимо, як показані події вплинули на життя багатьох журналістів. Під час обговорення кожен/-на висловив/-ла свої думки та емоції щодо фільму, ідей та питань, що він ставить. Головним наративом фільму була визначена ідея боротьби військових журналістів за правду, вплив цієї боротьби на філософсько-екзистенційні погляди людини.

Віталій,
студент, відвідувач кіноклубу Docudays UA Human Rights